Aktualności

II Narodowy Kongres Biometanu pod patronatem KIB

II Kongres Biometanu – nowe perspektywy dla krajowych producentów energii

9-10 grudnia 2019, Poznań

Narodowy Kongres Biometanu 2019 to konferencja poświęconej wyjątkowo obiecującemu kierunkowi rozwoju branży OZE. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 9-10 grudnia w Poznaniu. Organizatorem Kongresu jest wydawnictwo Biomass Media Group.

– Branża biometanu to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się w Europie sektorów OZE. Jego potencjał dostrzegły m.in. Francja, Włochy i kraje skandynawskie, których ambitne plany inwestycyjne pozwalają zakładać, że to właśnie biometan odegra bardzo ważną rolę w dekarbonizacji transportu. I choć w Polsce nie pracuje jeszcze ani jedna instalacja biometanowa, rok 2019 można nazwać przełomowych dla rynku – mówi Jolanta Kamińska ze spółki Biomass Media Group, organizator II Narodowego Kongresu Biometanu.

Nowe przepisy, nowy kierunek rozwoju

Przyjęta w lipcu 2019 r. nowelizacja ustawy o biopaliwach to z pewnością nowe otwarcie dla krajowych producentów energii – podkreśla Maciej Kosiński, członek zarządu wydawnictwa BMG. Zaliczenie biometanu jako biopaliwa służącego do produkcji biowodoru ma pomóc w realizacji Narodowego Celu Wskaźnikowego (NWC) w 2020 r. Jest to kluczowe m.in. w kontekście spełnienia celu udziału OZE w krajowym transporcie.

Podczas Kongresu Biometanu będziemy omawiać temat stworzenia nowoczesnych i atrakcyjnych ram prawnych dla inwestorów zainteresowanych biometanem w transporcie. Takie rozwiązania już funkcjonują w Niemczech, Włoszech i Skandynawii. Wykorzystanie biometanu jako paliwa transportowego to, obok elektromobilności – jeden z kierunków rozwoju branży transportu, a Polska nie powinna zostawać w tyle – mówi Jolanta Kamińska.

Stowarzyszenie
Krajowa Izba Biopaliw

Copyright Krajowa Izba Biopaliw 2019
Projekt i wykonanie Apolloweb.pl