Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych na temat oleju posmażalniczego
Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych wzięła udział w konsultacjach regulacji uzupełniających Rozporządzenie UE Nr
20 czerwca 2008 roku w Warszawie Krajowa Izba Biopaliw (KIB), Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB) podpisały Porozumienie określające zasady współpracy jako Koalicja Na Rzecz Biopaliw, mającej na celu rozwój oraz promocję polskiej branży rzepakowej, olejowej oraz biopaliwowej, jak również upowszechnianie produkcji i stosowania biopaliw, biokomponentów oraz roślin energetycznych, zarówno w kraju jak i za granicą. Dołączyły do nich Krajowa Rada Gorzelnictwa i Produkcji Biopaliw, Związek Gorzelni Polskich oraz Krajowa Federacja Producentów Zbóż.
Mając na uwadze przyspieszenie rozwoju biopaliw w Polsce, a także konieczność zwiększenia skuteczności działań w tym zakresie, powyższe postanowiły podjąć bliską współpracę i zawiązać koalicję na rzecz biopaliw. Wspólnym zamierzeniem tej organizacji jest przede wszystkim współpraca w kreowaniu polityk służących rozwojowi uprawy roślin oleistych, przemysłu tłuszczowego i biopaliwowego, promocja technologii wytwarzania i wykorzystywania biokomponentów i biopaliw. Ponadto wypracowywanie wspólnych oświadczeń, opinii i analiz, kampanii informacyjnych i prac badawczych, uczulając w ten sposób na ocenę problemów w pełnym łańcuchu produkcyjnym, poczynając od: uprawy rzepaku, poprzez technologię przetwarzania, do zastosowania biopaliwa w pojazdach silnikowych, współdziałanie z administracją państwową i samorządową w kreowaniu polityki i prawodawstwa ułatwiającego promocję, rozwój rynku i technologii wytwarzania biokomponentów i biopaliw i inicjowanie oraz wspieranie działań, mających na celu doskonalenie warunków dla opłacalności produkcji i stosowania biopaliw oraz zwiększenie popytu na biopaliwa.
Na początku 2018 roku, aby mocniej podkreślić znaczenie produkcji biopaliw dla zapewnienia bezpieczeństwa paszowego poprzez dostarczanie cennych pasz wysokobiałkowych, Koalicja zaczęła funkcjonować pod nazwą Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych. Po dalszym poszerzeniu o Izbę Zbożowo-Paszową oraz Federację Gospodarki Żywnościowej RP, Koalicję formalnie współtworzy obecnie 7 ogólnokrajowych organizacji branżowych stanowiąc efektywną platformę współpracy, której merytorycznie przewodzi Krajowa Izba Biopaliw.
Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych wzięła udział w konsultacjach regulacji uzupełniających Rozporządzenie UE Nr
Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych wydała Komunikat prasowy w związku z zaproponowanym kształtem nowelizacji
Polska Koalicja Biopaliw i Pasz Białkowych wydała Komunikat prasowy w związku z przyjęciem przez Komisję
Funkcjonujące dotychczas pod szyldem Koalicji Na Rzecz Biopaliw porozumienie organizacji branżowych, w skład którego wchodzi
Rada UE przestawiła swoim stanowiskiem w sprawie REDII na nowe tory debatę dotyczącą przyszłości sektora
23 października 2017 r. w Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI)
9 maja Koalicja Na Rzecz Biopaliw wraz z Posłem Jarosławem Kalinowskim zorganizowała w Parlamencie Europejskim
Koalicja Na Rzecz Biopaliw: projekt nowelizacji ustawy biopaliwowej to zamach na rolnictwo! 20 września 2016
Koalicja Na Rzecz Biopaliw: biopaliwa odgrywają ważną rolą w stabilizacji i likwidacji dysparytetu dochodów rolniczych.