Aktualności

6. Kongres Biometanu pod patronatem KIB

W dniach 11-12 maja 2023 w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Biometanu. Ideą przewodnią wydarzenia jest stworzenie w Polsce płaszczyzny do wymiany wiedzy i doświadczeń między światem nauki, przemysłem i biznesem w obszarze tematyki związanej z produkcją biometanu. Krajowa Izba Biopaliw jest Honorowym Patronem wydarzenia.

Spotkanie adresowane jest do inwestorów planujących budowę biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych, właścicieli dużych gospodarstw rolnych, przetwórców spożywczych, kierowników ubojni i ferm drobiu, dostawców technologii i urządzeń, doradców finansowych i ubezpieczeniowych, polskich i europejskich stowarzyszeń, przedstawicieli administracji rządowej i samorządów. Do 2030 roku Europa planuje produkować 35 mld m3 rocznie. To ogromne wyzwanie, które pozwoli zmniejszyć emisyjność europejskiej gospodarki i wzmocni autonomię energetyczną i technologiczną UE. Rola biogazu i biometanu ma w osiągnieciu tego celu ogromne znaczenie.

Biometan zapewnia długoterminowe korzyści środowiskowe, gospodarcze i społeczne. W jaki sposób Polska może się włączyć w realizację celu 2030 roku? Jak powinien wyglądać system wsparcia dla biometanu? Jak zwiększyć jego udział w przemyśle? Jak będą wyglądać biogazowe trendy jutra? Na te pytania będzie można poznać odpowiedź podczas 6 Kongresu Biometanu.

Po wszystkie informacje oraz program zapraszamy na stronę wydarzenia.

 

Stowarzyszenie
Krajowa Izba Biopaliw

Copyright Krajowa Izba Biopaliw 2019
Projekt i wykonanie Apolloweb.pl